Hej hej!
Som sagt, jag har en del att dela med mig av, som jag inte hunnit!
Som tur är så sitter jag på tåget några timmar i morgon så jag får sitta och knappra på tangenterna då! =)
I fredags så var min kära vän Magnus med sin fantastiska kollega Linda här i Helsingborg med sin hejdundrande schlagershow: En jäkla massa schlager!
Jag mötte upp min älskade Fnula och kusse Aika och hennes dotter Remy som fyllde hela 29 år dagen till ära!
Eftersom Remy är ett stoooooort schlagerfan så hade jag frågat Magnus om inte vi fick komma bak och säga hej innan showen och det fick vi, gulliga M!
Remy fick en stor födelsedagskram av både Magnus och Linda – så gulligt att ta sig den tiden, strax innan showen!
Även jag passade på att norpa kramar!
Och showen då, huuuuuuuuur bra var inte den på en skala från 1 och 100?
100!
Som jag skrattade, dansade, sjöng och skrålade!
Jag har sett otaliga shower och framträdanden med Magnus och alla har varit fantastiska men den här stod ut! WOW!



Ett grymt band hade de också!
Nu kommer showen till parkerna i sommar så MISSA INTE!
Kika in HÄR
Efter showen gick vi till grymma DIPLOMAT och käkade!
Deras gambas pil-pil är MAGISKA! Godaste jag ätit och jag har ätit mååååånga 😉
Gänget!
Magnus och hans Mats & jag.
Svåger Martin, syrran och min Daniel
Madde, Fredrik och Malin (Fnulan)

Tack alla för en makalös kväll!
IR_KAMPANJ - tom 31/3!
Min kod 56KILO ger 20% rabatt på ALLT. Just nu nedsatta priser på IR produkter vilket innebär hela 26% rabatt och uppåt.
Fantastiskt för viktminskning, värk och lymfan. (läs mer HÄR)

9 kommentarer
Åh den var sååååå bra!!! Får gåshud bara jag tänker på vilken jäkla underbar kväll. Vakna utan röst är ett bra betyg haha. Tack för Remy fick ett överraskande fint grattis. Den lever vi länge på ❤️
Haha kan tro att du gjorde! 😅😍
PUSS på dig ❤️
Håller med, det var en suverän show i Helsingborg i fredags🎉🥳🥂
Eller huuuuuur!? ❤️ Magnus sa att HBG verkligen levererade!
Vi kan partaja och släppa loss vi i Helsingborg 😅
Det kan vi❤️🥳🎉
Låter toppen! Ska gå och lyssna till en ”Jäkla massa schlager” på lördagkväll! Längtar….
Du verkar så himla härlig! Ser alltid så glad ut!
Är en rätt ny läsare men har suttit och läst så mycket roliga inlägg från dina kategorier, allt från resor till fest och familj.
Vilken guldgruva du har här 🤩
Ja, visst har hon en guldgruva här! En riktig ”Gott och Blandat (P)Åse”. Det är hit man går när man har idétorka, vad det än gäller!
Åh slager är så kul, att sjunga med och skråla på… 😉 fulsjunger ofta sånt när jag kör bil ensam… Måste kolla in närmsta stad i närheten av mig och boka in!